تاریخ خبر :1398/06/31
تشکیل جلسه توجیهی،آموزشی طرح تفکیک زباله از مبدأ با مدیران مدارس در شهرداری خمین

شهردار خمین در این جلسه از اجرایی شدن طرح تفکیک زباله از مبدأ در شهرستان خمین و شروع آن از 200 مدرسه شهرستان به عنوان پایلوت طرح خبر داد.

مهندس مرتضیان شهردار خمین گفت: طرح مطالعاتی تفکیک زباله از مبدأ چند ماهی است در شهرداری خمین شروع شده که از اول مهر ماه طرح پایلوت تفکیک زباله از مدارس اجرایی می‌شود. روزانه بین 45 الی 50 تن زباله در خمین تولید می‌شود که بخشی از آن بازیافت و تقریباً 75 درصد آن به کمپوست تبدیل می‌شود.  با تفکیک زباله‌های خشک و تر می‌توان بخش اعظم مواد مصرف شده را برای تولید و ساخت مجدد همان کالا یا کالای قابل استفاده دیگر به کار برد. مواد قابل بازیافت کاغذ، کارتن، انواع فلزات، انواع پلاستیک و انواع شیشه هستند؛ اگر بتوان آن‌ها را تفکیک کرد صرفه‌جویی در مصرف منابع طبیعی و مصرف انرژی را به دنبال دارد.

اجرایی شدن طرح تفکیک زباله از مبدأ از مدارس به این دلیل است که مدارس اجتماع بزرگی هستند و دانش‌آموزان رابط بین خانه و مدرسه هستند؛ طرح تفکیک زباله از مبدأ می‌تواند در خانواده‌ها فرهنگ‌سازی شده و انتقال داده شود.

شهرداری خمین قصد دارد با راه اندازی اپلیکیشن بازیافت و در نظر گرفتن خدمات و رفاهیات برای مدارسی که بیشترین تفکیک زباله را انجام می‌دهند، این طرح را در دانش آموزان و خانواده‌ها درونی و در نهایت اجرایی کند.

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46332954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal