تاریخ خبر :1398/06/27
جلسه تجمیع محل دفن پسماندهای شهرهای جنوبی استان مرکزی در شهرداری خمین تشکیل شد

شهرداری خمین آمادگی خود را به عنوان شهری مقصد جهت محل تجمیع پسماندها اعلام کرده است

این جلسه که با حضور حمید حیدری؛ مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری ، نماینده اداره کل محیط زیست استان مرکزی، شهردار محلات، شهردار دلیجان، شهردار نراق، شهردار نیم‌ور، شهردار خمین و جمعی از مسئولین شهرداری خمین تشکیل شد؛ خمین اعلام آمادگی کرده است که به عنوان شهری مقصد برای محل دفن پسماندهای شهرهای دلیجان، محلات، نراق، نیم‌ور باشد و امکانات لازم را در این خصوص فراهم کند.

حیدری گفت: در کارگروه پسماند استان مرکزی محل دفن پسماندها در سه نقطه در استان مصوب شده است؛ دو منطقه اراک، ساوه مشخص شده است. این جلسه برای تصمیم‌گیری در مورد محل سوم تشکیل شده است.

 شهردار خمین در این جلسه گفت: مساحت محل دفن زباله در این شهر 30 هکتار است که در شرق و جنوب شرقی شهر واقع شده است. سایت دفن زباله در این شهر خارج از حریم شهر است. کارخانه بازیافت در 7 کیلومتری شهر واقع شده است. پسماندهای شهر خمین، بخش‌های مرکزی کمره، شهر قورچی‌باشی، بخش اعظم روستاها جمع آوری می‌شود که به 45 الی 50 تن می‌رسد، در کارخانه بازیافت بخشی از آن جداسازی می‌شود؛ به کمپوست تبدیل می‌شود و به فروش می‌رسد. مرتضیان افزود: طرح تفکیک از مبدأ در این شهر انجام شده که از اول مهرماه با همکاری گروه مدارس این طرح عملیاتی می‌شود.

فرداد شهردار دلیجان گفت: اگر قرار است خمین محل تجمیع پسماندهای چند شهر باشد، بهتر است از تکنولوژی‌های به روز و طرح مطالعاتی قوی استفاده شود.

استرابی شهردار محلات گفت: برای دفن پسمانهای شهرهای دلیجان، محلات، خمین چندین نقطه آلوده می‌شود، بهتر است هرچه زودتر کار تجمیع انجام شود.

در پایان جلسه قرار شد برنامه زمان‌بندی شده برای انجام این کار مشخص شود و شهرهای محلات، دلیجان، نیم‌ور، خمین، نراق این موضوع را در جلسات کارگروه پسماند مطرح و مصوب کنند.

 

 
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46332954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal