تاریخ خبر :1398/04/22
مصاحبه با معاونت توسعه و منابع انسانی و گفتگو با معاونت فرهنگی، اجتماعی شهرداری خمین در جشنواره شب‌نشینی خمینی ها

مرادی معاونت توسعه و منابع انسانی شهرداری خمین در این جشنواره که به مناسبت دهه کرامت در پارک شهید مدرس برگزار شد، در مورد بودجه شهرداری گفت:  آن چیزی که پیش‌بینی می‌شود با آن چیزی که در مورد بودجه محقق می‌شود، تفاوت دارد. آن بخش‌هایی که در مورد بودجه تحقق پیدا می‌کند یا حاصل همکاری شهروندان است که عوارض کسب‌و‌پیشه، نوسازی و عوارض خودرو خود را به صورت سالانه پرداخت نمایند یا بخشی از بودجه، فعالیت‌های شهردار و پرسنل شهرداری است که از منابع دیگر تأمین می‌شود. مرادی بیان کرد: شهرداری از نظر پرداخت عوارض از سوی شهروندان میزان وصولی بالایی ندارد و اعتبارش را از طریق سایر منابع تأمین می‌کند.

ایشان بیان کرد: فرهنگ شهروندی فقط ریختن زباله در سطل زباله نیست، بلکه یک بخش مهم آن پرداخت عوارض است که این مورد از جانب شهروندان مغفول مانده است. مرادی گفت: به زودی بخش میز خدمت الکترونیکی در شهرداری خمین راه‌اندازی می‌شود و شهروندان می‌توانند به شهرداری مراجعه کنند و همه اطلاعات اعم از چگونگی اقدام به ساخت‌و ساز، چگونگی پرداخت عوارض و ... را دریافت کنند.

معاون توسعه و منابع انسانی بیان کرد: شهرداری دچار کمبود نیروی انسانی متخصص است و هر گونه جذب نیرویی در شهرداری از طریق آزمون انجام می‌گیرد؛ گاهی شهرداری نیروهایی به صورت حجمی بکار می‌گیرد و فقط هدفش این است که وظایفش را در قبال شهروندان عزیز انجام دهد.

مرادی در پایان گفت: شهرداری چیزی نیست جز مؤسسه و نهادی که وظیفه دارد به شهروندان در زمینه‌های مختلف خدمات شهری، عمران، فرهنگی و اجتماعی ارائه خدمت کند و این خدمت‌رسانی محقق نمی‌شود جز با انجام وظایف متقابل از سوی شهروندان.

یوسفی معاونت فرهنگی، اجتماعی شهرداری خمین ضمن عرض خسته نباشید به همه عوامل برنامه شب‌نشینی خمینی‌ها، گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مردم باید نشاط اجتماعی سالم داشته باشند و شهرداری خمین با در نظر گرفتن این مهم، سعی دارد بهترین مراسم‌ها و جشن‌ها را برای همشهریان عزیز فراهم کند. از مهم‌ترین این برنامه‌ها، برنامه‌ی صبح و نشاط، محله به محله است که در دو محله حاشیه‌ای احمدآباد و شهرک‌های سه گانه انجام شده است و محله بعدی عباس‌آباد است. در این برنامه مسابقات بومی، محلی و مسابقات ورزشی و ... اجرا می‌شود و برنامه‌های شاد و متنوعی را برای همشهریان فراهم می‌کند.

یوسفی افزود: پیست اسکیت و پیست دوچرخه‌سواری در ماه قبل در شهرستان برای رفاه حال همشهریان افتتاح شده است و افتتاح پیست اسب‌سواری هم در دستور کار قرار گرفته است. 
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46332954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal