تاریخ خبر :1399/02/11
از برون‌سپاری واحدهای خدماتی تا حل مشکل آب فضای سبز

شهرداری خمین از شروع شیوع بیماری کرونا 150هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده استفاده کرده است.

وحید قاسمی؛ معاون خدمات و ایمنی شهری برون‌سپاری فعالیت‌های شهرداری را از اقدامات امسال خدمات شهری شهرداری خمین بیان کرد و افزود: شهرداری خمین بخش‌های بازیافت، فضای سبز و خدمات شهری، آرامستان و پسماند را به بخش خصوصی واگذار کرده است.

قاسمی در خصوص فعالیتهای شهرداری در مقابله با ویروس کرونا بیان کرد: شهرداری فعالیت خود را از تاریخ 5 اسفند آغاز کرد و در این مدت بیش از 150 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده برای ضدعفونی پارکها، ترمینالها، ایستگاههای تاکسی، مساجد، سرویسهای بهداشتی عمومی و .... استفاده شده است. در این مدت بیش از 7000 ساعت نیروهای خدمات شهری خدمات ارائه دادند.

معاون خدمات شهری با اشاره به مشکل آب فضای سبز شهر گفت: برای حل این مشکل مطالعات و بررسی‌هایی صورت گرفته است. برای حل این مشکل راه‌هایی چون: انتقال آب سد فرنق به طول 18 کیلومتر، احداث تصفیه خانه محلی، سیستم آبیاری قطره‌ای و جداسازی آب شرب از فضای سبز وجود دارد امیدواریم بتوانیم با اجرایی کردن100% این راه‌حلها بر این چالش غلبه کنیم.

قاسمی تصریح کرد: از مهمترین فعالیتهای واحد فضای سبز در سال جاری کاشت 10 هزار اصله نهال است. طبق سرشماری از درختان سطح شهر 10هزار اصله درخت داخل شهر و 12 هزار اصله درخت در منطقه بوجه وجود دارد.

معاون خدمات شهری گفت: ساماندهی سگهای ولگرد، ساماندهی سد معبر، ساماندهی کشتارگاه دام از برنامه‌های مهم این معاونت در سال 99 است.

وی ادامه داد: با وجود شیوع ویروس کرونا و ایجاد مشکل در مسئله سگ‌گیری در سال گذشته 305 قلاده سگ از سطح شهر جمع‌آوری شده است.
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46332954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal