تاریخ خبر :1398/11/01
کارگاه آموزشی آتش‌نشانان استان مرکزی با موضوع آشنایی با مواد خطرناک برگزار شد

کارگاه آموزشی آتش نشانان استان مرکزی با میزبانی شهرداری خمین در دو بخش تئوری و عملی با حضور محسن فضلی فرمانده عملیات استان، شهردار خمین، آتش نشانان استان مرکزی برگزار شد.

مسئول ایستگاه آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خمین از برگزاری کارگاه آموزشی نیروهای آتش‌نشانی استان مرکزی در این شهرستان خبر داد و گفت: 70 نفر از نقاط مختلف استان در این کارگاه حضور داشتند. مهدی کمانی روز دوشنبه در حاشیه این کارگاه آموزشی افزود: این کارگاه آموزشی یک روزه در دو بخش تئوری و عملی در سالن جلسات شهرداری خمین برگزار شد. محسن فضلی، فرمانده عملیات استان مدرس بخش تئوری آن است.

وی آشنایی آتش‌نشانان استان مرکزی با مواد خطرناک و افزایش سطح علمی آن‌ها را از اهداف برگزاری این دوره آموزشی بیان کرد.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه 2 ماه تا پایان سال باقی مانده است، این کارگاه آموزشی می‌تواند در افزایش آمادگی آتش‌نشانان برای مقابله با حوادث چهارشنبه آخر سال تأثیرگذار باشد. مسئول ایستگاه آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خمین گفت: دوره آموزشی آشنایی با مواد خطرناک و مقابله با نشت مواد شیمیایی برای نخستین بار در این شهرستان برگزار می‌شود و در افزایش توانمندی آتش‌نشانان استان تأثیرگذار است.

کمانی با اشاره به اینکه اکنون یک ایستگاه آتش‌نشانی در خمین با 9 نیرو فعالیت دارد، گفت: بر اساس استاندارد، این شهرستان باید دارای 2 ایستگاه آتش‌نشانی و 28 نیروی فعال داشته باشد. وی پیشگیری از حادثه را اولین هدف آتش‌نشانان بیان کرد و افزود: به منظور این هدف اماکن پرخطر شناسایی و کلاسهای آموزشی برای کارکنان شرکت‌های شهرک صنعتی شهرستان برگزار شد.

کمانی یادآور شد: 500 نفر در خمین با ((شعار هر خانواده یک آتش‌نشان)) در دوره‌های همیار آتش‌نشان این شهرستان شرکت کردند.
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46332954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal