تاریخ خبر :1398/08/30
نشست خبری شهردار خمین با اصحاب رسانه برگزار شد

نشست خبری شهردار خمین و معاونین شهرداری با اصحاب رسانه روز پنج شنبه ساعت 9 صبح در سالن جلسات شهرداری برگزار شد.

در این نشست شهردار خمین گفت: چرخ حرکت و فعالیت شهرداری در همه زمینه‌های فرهنگی، عمرانی، شهرسازی، منابع انسانی رو به رشد است و جایی ایستایی نداشته است. بودجه شهرداری در سال 98 نسبت به سال 97، 60% رشد داشته است. بودجه اجرایی شهرداری در شش ماهه اول سال 98، 75% تحقق پیدا کرده است. شهرداری تا به امروز هیچگونه بدهی بانکی و بدهی دارایی ندارد؛ این مسأله نکته مثبتی برای شهرداری است که بالغ بر 150 سرفصل کاری انجام می‌دهد. شهردار از اصحاب رسانه خواست که همه مسئولین و ادارات به یک چشم دیده شوند. شهرداری موظف است در محدوده شهری در حد توان خدمت‌رسانی کند و آن جا که نمی‌تواند دلیلش را برای مردم بیان کند.

ابوالفضل مرتضیان در مورد مطالبات شهرداری بیان کرد: مجموعه مطالبات مردم و پیمانکاران از شهرداری کمتر از 15 میلیارد ریال است. مطالبات شهرداری از مردم تا امروز 250میلیارد ریال است. مجموعه این مطالبات در بخش‌های مختلف؛ ماده صد، ماده 77، نوسازی، کسب‌و‌پیشه و ... است که کاملا شفاف‌سازی شده است. بیشتر از 50 میلیارد ریال از این مطالبات از ادارات است. از ادارات میخواهیم بدهی‌های خود را به شهرداری بدهند تا شهرداری خدمات بهتری به شهروندان ارائه دهد. 100میلیارد ریال مطالبات مربوط به عوارض نوسازی است.  نزدیک به 65 میلیارد ریال مطالبات مربوط به عوارض کسب‌و پیشه است و نزدیک به 80 میلیارد ریال مطالبات مربوط به جرایم کمیسیون ماده صد است. طبق ممیزی که شهرداری در شهر انجام داده است مشخص شده است نزدیک به 50 هزار فضا در شهر وجود دارد. نزدیک به 7 هزار از فضاها تجاری و 43 هزار از این فضاها مسکونی و سایر کاربری‌ها بجز تجاری است.

ایشان افزود: بدهی عوارض نوسازی نزدیک به  33 هزار نفر از 1 ریال تا 5 میلیون ریال است.  بدهی نزدیک به 4هزار نفر از 5 میلیون ریال تا 10 میلیون ریال است. بدهی نزدیک به 250 نفر از 10 میلیون ریال تا 50 میلیون ریال و از 50 میلیون ریال به بالا نزدیک 60 نفر هستند و این شفاف‌سازی کار بسیار بزرگی است. در 14، 15 سال اخیر در کمیسیون ماده صد 6300 رأی کمیسیون ماده صد صادر شده است. که نزدیک به 6000 آرای آن قطعی شده اند.

مرتضیان در ادامه بیان کرد: در شش ماه اول سال جاری 50% رشد از لحاظ تعداد و 83 % رشد از لحاظ متراژ  در زمینه صدور پروانه ساختمانی داشته‌ایم. اکثر نقاط شهر را دوربین‌های ترافیکی قرار داده‌ایم که ترافیک پوشش داده شود.

در حوزه خدمات شهری شهرداری خمین نقشه‌های ازبیلت مجموعه کل تأسیسات شهر، شامل کلیه پارک‌ها و تأسیسات شهری برای اولین بار تهیه شده است. نرم‌افزار آرامستان به منظور مشخص شدن قطعات هنرمندان، ایجاد قطعات مخصوص خانواده شهدا و ایثارگران، مشخص شدن قطعات پیش فروش شده و ... تهیه شده است. نرم‌افزار نامگذاری کوچه‌ها و معابر برای جلوگیری از نامهای تکراری؛ نامگذاری متناسب با شهدای گرانقدر تهیه شده است.

شهرداری در بعد فرهنگی رشد چشمگیری داشته است و سعی کرده است نشاط اجتماعی را ضمن حفظ فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی ایجاد کند. نخستین جشنواره بازی‌های بومی و محلی در شهرستان خمین برای اولین بار طی سه روز برگزار شد. برگزاری جشن‌های روز جوان، عید غدیر و برنامه‌های صبح‌و نشاط از جمله فعالیتهای مهم فرهنگی شهرداری خمین بود. اولین شهردار محله هم در شهرک‌ها تشکیل شده است و جلسات آن برگزار می‌شود.

خدماتی که مجموعه شهرداری به شهروندان ارائه می‌دهد کمتر از امدادگران نیست و امدادگران واقعی در شهرداری یافت می‌شوند.

 

 
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46332954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal